یک بوس کوچولو

 

آزمایش شتاب دهنده LHC موسسه CERN مدتی است که در مرز سوئیس وفرانسه در اعماق زمین در حال انجام است .در این آزمایش ذرات بنیادی اتم  را با سرعت نور در یک تونل شتاب دهنده ی 27 کیلومتری به سمت هم شلیک می کنند تا با برخورد آنها بیگ بنگ را شبیه سازی نمایند .این آزمایش با هزینه ای نزدیک به 6میلیارد دلار آماده ی بهره برداری شده است .در این میان عده ای معتقدند که با به وجود آمدن سیاهچاله های آزمایشگاهی در این تونل خطر از بین رفتن کره ی زمین و خورده شدن آن توسط این سیاهچاله ها محتمل است .

من شخصا نسبت به این آزمایش نظر و امید فراوانی دارم و مطمئنا نتایج این آزمایش به سوالات بسیاری در زمینه ی نحوه ی پیدایش کائنات و زمین پاسخ خواهد داد و ذهن من هم شاید از این هجوم افکار مختلف درباره ی خلقت و پیدایش کائنات و موجودات راحت شود .

از طرفی امیدوارم که اگر آینده و سرنوشت زمین همینی است که در حال حاضر میبینیم یعنی افول و تقلیل انسانیت و ارزش های انسانی در جامعه و روابط فی مابین انسانها و همچنین ماشینی شدن و جهانی شدن به معنی زیر پا گذاشتن ارزشهای باستانی و سنن ملتها و همچنین رواج ظلم و بی عدالتی و فقر و دورویی و  پارتی بازی و آقازاده بازی و باند بازی و ..... در این صورت امیدوارم که این نظر خنده دار در مورد فنا شدن زمین در سیاهچاله های این آزمایشگاه  به حقیقت بپیوندد و زودتر همه چیز تمام شود و آنوقت ببینیم که خداوند با ما چه خواهد کرد .

 

/ 2 نظر / 16 بازدید
Anonymous Hybrid

You know Honey , when you are talking about praiseworthy qualities and ethical virtues in fact you are talking about God and God is a sign for Goodness and God does not speak to me. Not even on the hill where Christ died. I am outside of God´s grace. At any rate, it seems that I have lost my religion my heart , my God and every staaf like him … I put no stock in religion. By the word "religion" I´ve seen the lunacy of fanatics of every denomination be called the will of God. Holiness is in right action and courage on behalf of those who cannot defend themselves. And goodness, what God desires, is your head and heart. By what you decide every day, you will be a good man. Or not.

آتوسا

جالب بود.......